Epona – krmivo pro koně

EPONA je německá značka krmiv, která se specializuje na výrobu vysoce kvalitních krmiv bez přídavků chemických konzervantů. Všechna krmiva se vyznačují vysokým obsahem účinných látek a jsou vyráběna bez geneticky modifikovaných. Celý proces výroby podléhá přísné kontrole, jejímž výsledkem je kvalitní bezprašné krmivo.

Značka Epona má dosah po celé Evropě. Kromě krmiv vyrábí také nutriční doplňky, lizy, oleje a pamlsky a to vše čistě na přírodní bázi. Každé krmivo má svou specifikaci a je určeno pro koně s různými výživovými nároky.

Jedním z opravdu velmi dobrých krmiv je z našeho pohledu speciální zimní směs:

 

EPONA Winter Special 

 je müsli pro chladné a zimní období. Vyvážená a jedinečná receptura obsahuje přísady a látky, které jsou přizpůsobeny měnícím se požadavkům na krmení koní v zimě. Má příznivý vliv především na imunitní a dýchací systém. Jitrocel a silice z jehličí má blahodárný účinek na dýchací ústrojí. Červená řepa podporuje imunitní systém, vojtěškové seno dodává cenný vápník, který má rovněž pozitivní vliv na zdraví koně. S vitaminovým  premixem.

 

 

 

 

Dobrá alternativa objemného krmení při nedostatku sena nebo pro koně staré a alergické:

Seno v granulích – EPONA Heucobs

obsahuje sušené trávy a byliny. Je vynikající pro svůj minimální obsah alergenů a prachu. Chutné zůstává i po zvlhčení nebo namočení, pro koně po operacích koliky a koně s potížemi s chrupem a staré koně.